Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Kombercová & Ika Ši-Mon & Danae Grand Calvera & Oda May Černý havran & Olivia Černý havran

5. 8. 2008

Kdy jsi začala s tímto sportem?

 S agility jsem začala už na začátku léta 1996. To se ještě běhalo jen ve dvou velikostech - mini a standard, bylo to jiné - zóna klidu, kavaletky, vodní příkop,  hodně se používal stůl a vedení psa na parkuru? O nějakých francouzských otočkách, vysílačkách,.... nemohla být ani řeč. To byly časy.

Před agility  jsem často chodila s taťkou na cvičák na sportovní kynologii, pomáhala jsem mu s velkými psy - něměckými ovčáky.

Kde jsi se o něm dozvěděla?

Od  taťky, že prý začínají u nás na cvičáku s nějakým "psím cirkusem", tak jsem se zašla jednou podívat, hnedle mě zapojili a tak mě to chytlo, že jsem už u agility zůstala.  Sportovní kynologie nebyla zrovně pro mě jako menší holku ne moc vhodná, a s malou kníračkou Ajkou  byly agility to pravé.

Kategorie:

Small -  vše s malými kníračkami

Ajka ještě v MA1, MA2, SA2 , Ika taktéž v MA1, MA2, SA2, SA3, Danae - SA1, SA2. Nejmladší Olivia a Oda May zatím jen trénují

Tvoje úspěchy:

 Na začátku s Ajkou byl vůbec úspěch, že pochopila, že se skokovky skákají a né rozrážejí hlavou, a že se parkur má proběhnout a né prokráčet. U Iky byl úspěch ji vůbec udržet na parkuru, neboť vždy překonala tak jednu, dvě překážky a honem se schovat k Ajce. Ale časem se z nich staly závislačky na agility. Ale člověk se poučil z chyb a vše je jednodušší.

Obrazek

18.-19.9.1999 - Mistrovství ČR v agility - České Budějovice - Ajka - v jednotlivcích 9. místo, v družstvech 6. místo

16.-17.9.2000 - Mistrovství ČR v agility - Třebíč - Ajka - v jednotlivcích 17. místo, družstva 12. místo, paralerní závod družtev - 2. místo

6.-7.8.2005 - Mistrovství agility kníračů - Louny - Ika - 1. místo

10.-11.9.2005 - Mistrovství ČR v agility - Jablonné nad Orlicí - Ika - v družstvech 2. místo, jednotlivci 3. místo

12.-13.8.2006 - Mistrovství agility kníračů - Louny - Ika - 3.místo, Danae - 9.místo